top of page

Terapia Schematów może być skomplikowana. Moje przewodniki po schematach i trybach pomagają terapeutom w fomułowaniu i planowaniu strategii leczenia.   

Tena Davies & Magdalena Kitlowska
Psycholog Kliniczny, Zaawansowany Terapeuta Schematów

PRZEWODNIKI PO SFORMUŁOWANIU I LECZENIU DLA KAŻDEGO SCHEMATU I 15-TU TRYBÓW

Free Sample.png

Każdy jednostronicowy przewodnik: 

 • Wyjaśnia główne cechy schematu lub trybu i pomaga je różnicować (np. Wadliwosć vs Porażka, Tryb Rozzłoszczonego Dziecka vs Rozzłoszczonego Obrońcy) 

 • Opisuje cele leczenia i typową prezentację pacjenta  

 • Zwraca uwagę na inne schematy i tryby, które mogą współwystępować 

 • Proponuje strategie terapeutyczna z naciskiem na techniki doświadczeniowe i ograniczone rodzicielstwo  

 • Jest niezwykle pomocny w leczeniu zarówno schematów jak i trybów
   

Często schematy podtrzymują się wzajemnie, więc integracja ich pomaga adresować trudności klienta. Pobranie całego kompletu zapewni, że będziesz miał pod ręką zalecenia do leczenia schematów i trybów, które pojawią się podczas całego procesu terapeutycznego.

Te kompleksowe, jednak zwięzłe przewodniki cyfrowe zawierają wiedzę zaczerpniętą z mojego doświadczenia jako Psychologa Klinicznego, Zaawansowego Certyfikowanego Terapeutę Schematów (Certyfikowanego przez ISST)  i Superwizora PsyBa, a także z wachlarza źródeł z obszaru Terapii Schematów. Komplet przewodników kosztuje mniej niż jedna sesja superwizji, a oferuje zalecenia terapeutyczna dla wszystkich 18 schematów i 15 głównych trybów terapii schematów.

Te przewodniki to owoc współpracy Teny Davies, australijskiej psycholog klinicznej, Zaawansowanej terapeutki Schematu ISST i Magdaleny Kitłowskiej (psycholog, Zaawansowana terapeutka Schematu i Superwizor ISST, Zaawansowany Terapeuta Grupowy ISST, Terapeutka TPB). Przewodniki są autorstwa Teny i przełożone na język polski przez Magdalenę, która jest pasjonatką upowszechniania materiałów wysokiej jakości wśród polskich terapeutów schematu.

SAMPLE

KOMPLETNY ZESTAW SCHEMATÓW I TRYBÓW

Kompletny zestaw 34 przewodników, zawierający 18 schematów i 15 trybów: 

 • 18 Dezadaptacyjnych Schematów (wszystkie 5 Domen)

 • 2 tryby Rodzica: Karzący i Wymagający Rodzic

 • 3 tryby Dziecka: Wrażliwe, Impulsywne, Rozzłoszczone

 • 2 tryby adaptacyjne: Tryb Zdrowego Dorosłego, Tryby Szczęśliwego Dziecka

 • 8 Trybów Radzenia Sobie: Perfekcjonistyczny Nadkontroler,  Samopowiększacz, Atak/ Dręczenie, Rozzłoszczony Obrońca, Odłączony Obrońca, Odłączony Samoikoiciel, Uległy Poddany, Bezradny Poddany 

Koszt kompletu odpowiada 3,20$ dolarom australijskim AUD za przewodnik.

$109 Dolarów Australijkich 

Complete Set.png

NAJKORZYSTNIEJSZA
OFERTA!

KUP TERAZ BY POBRAĆ

Po zakupie proszę sprawdzić skrzynkę pocztową, pojawi się automatyczny email z instrukcją do pobrania przewodników na komputer jednym kliknięciem.

(Około 74€ EUR, £62 GBP, $76 USD)

Guides

ZESTAWY SCHEMATÓW I TRYBÓW

Schemas Set 2.png

POLSKIE

ZESTAW ZAWIERAJĄCY TYLKO SCHEMATY

$85 Dolarów Australijkich

(Około 57€ EUR, £48 GBP, $59 USD)

Zawiera 18 schematów z pięciu domen: 

 • Domena Rozłączenia/ Porzucenia   

 • Domeny Uszkodzonej Autonomii i Wykonania  

 • Domena Uszkodzonych Granic   

 • Domena Nakierowania na Innych 

 • Domena Nadmiernej Czujności i Zahamowania
   

POBIERZ TERAZ
Modes Set.png

POLSKIE

ZESTAW ZAWIERAJĄCY TYLKO TRYBY

$75 Dolarów Australijkich

(Około 50€ EUR, £42 GBP, $52 USD)

Zawiera 15 Trybów 

 • Tryby Rodzica: Wymagający Rodzic i Krytyczny Rodzic 

 • Tryby Nadkompensacji: Atak/ Dręczenie, Samopowiększacz, Perfekcjonistyczny Nadkontroler

 • Tryby Unikania: Odcięty Obrońca, Odcięty Samokoiciel, Rozzłoszczony Obrońca

 • Tryby Poddania Się: Uległy Poddany, Bezradny Poddany

 • Tryby Dziecka: Wrażliwe Dziecko, Rozzłoszczone Dziecko, Impulsywne Dziecko

 • 2 Adaptacyjne Tryby: Zdrowy Dorosły, Szczęśliwe Dziecko

POBIERZ TERAZ

SCHEMA DOMAIN BUNDLES

OPINIE O PRZEWODNIKACH

Świetne narzędzie zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych terapeutów schematu! Klarownie, a jednocześnie krótko i konkretnie przedstawione techniki interwencji są przyjemną pomocą w pracy. Zwięźle systematyzują wiedzę, którą niby mamy, ale jest tego tak dużo, że czasem warto zerknąć na prostą i przejrzystą "ściągę" 😉
Paula, Warszawa

Davies091221-008ed.jpg

O TENIE DAVIES

Jestem Australijski Psychologiem Klinicznym, Zaawansowanym Certyfikowanym Terapeutą Schematów (ISST) i Superwizorem PsyBa z ponad 16 letnim doświadczeniem w pracy z dorosłymi. Moją pasją jest uczenie, szkolenie i wzmacnianie terapeutów, aby wdrażali terapię schematów w przystępny sposób. Jestem również czynnym członkiem społeczności Terapii Schematów. Jestem przewodniczącym Komitetu Biuletynu w ISST i założycielką grupy dla osób zainteresowanych Terapią Schematów na Facebooku. 

Tena: info@tenadavies.com 

magdalena.jpg

O MAGDALENIE KITLOWSKIEJ

 Magdalena Kitłowska, mgr psychologii, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo- behawioralny PTTPB nr 47, posiada Zaawansowany Certyfikat Terapii Schematu ISST nr 2114, jest Superwizororem Terapii Schematu ISST nr 2606, Zaawansowanym Grupowym Terapeutą Schematu ISST nr 78-A. Doświadczenie kliniczne zdobywała diagnozując i pracując indywidualnie na Całodobowym Oddziale Zaburzeń Afektywnych w Szpitalu Bródnowskim oraz prowadząc psychoterapię grupową w XIII Oddziale Dziennym Szpitala przy ul. Nowowiejskiej. Intensywnie poszerzała swoją wiedzę o prowadzeniu psychoterapii w kraju i za granicą (Oksford, Anglia)- uczestniczy w szkoleniach terapii schematu od 2005 roku. Prowadziła zajęcia dla przyszłych terapeutów na uczelniach: SWPS, WUM, CTPB oraz CBT jak również na Akademii Medycznej w Casablance. Przygotowała polską wersję językową dla ponad 4 godzin filmów treningowych do prowadzenia Terapii Schematu. Jest członkiem komitetu Webinar Committee oraz przewodniczącą komitetu RCMC przy ISST.

Magdalena: kitlowska@gmail.com

SMS/ Whatsapp +48602289684

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

Uwielbiam te przewodniki! Czy mogę podzielić się nimi ze znajomymi?

 

Jak większość terapeutów, prowadzę bardzo mały biznes, a te przewodniki są rezultatem wielu lat ciężkiej pracy. Proszę, przekieruj znajomych do tej strony.

Jeśli będę mieć jakieś pytania odnośnie zamówienia, z kim mogę się skontaktować?

 

Możesz napisać do Magdaleny Kitłowskiej (kitlowska@gmail.com, SMS/ Whatsapp +48602289684) lub jeśli mówisz po angielsku- napisz do Teny (info@tenadavies.com). Odpowiemy jak najszybciej.

Jak długo muszę czekać na cyfrowe przewodniki?

 

Otrzymasz automatyczny email z linkiem do ściągnięcia cyfrowych przewodników (nie są dostępne w wersji papierowej). Proszę ściągnij je na swój komputer, nie telefon czy tablet. Przewiń na koniec strony, aby ściągnąć wszystkie przewodniki równocześnie.

Czy dostanę fakturę za zakup?

 

Tak, w formularzu danych jest prośba o podanie nr NIP. Faktura przyjdzie mailem. Jeśli jakieś dane nie będą się zgadzać- prosimy o kontakt. 

bottom of page